مسکن ,شاندیز ,انتقال ,خطوط ,ساخت ,انشعاب ,خطوط انتقال ,اصلاح خطوط ,واحدهای مسکن ,فشار مضاعفبه گزارش روابط  عمومی اداره آب و فاضلاب شهرستان فرید قربانی گفت: تامین آب مورد نیاز 500 خانوار ساکن در مسکن مهر  شاندیز  باعث فشار مضاعف به منابع آب شرب این شهر 25هزار نفری شده است. 

وی ادامه داد: آمار مسکن مهر شهر شاندیز را 2هزارو 300 واحداعلام شده که  افزایش جمعیت ساکن و ورود سالانه دو میلیون گردشگر به این شهر منابع تامین آب شاندیز را شامل  5حلقه چاه و دو رشته قنات به ظرفیت جمعا110لیتردر ثانیه را با مشکل مواجه کرده و این در حالی است که واحدهای مسکن مهر هم به این مشکل دامن زده اند. 
وی گفت: از 2هزارو 300 واحد مسکن مهر شاندیز انشعاب آب هزارو 600 واحد نصب شده و در صورت تامین اعتبار انشعاب باقیمانده واحدها  نصب خواهد شد وتامین اعتبار انجام مطالعات آب یابی ، حفاری و تجهیز چاه های جدید ، ساخت مخازن و اصلاح خطوط انتقال  شاندیز و ساخت مخزن و اجرای خطوط انتقال مسکن مهر این شهر تاکید کرد 
فرید قرباین ضمن ساخت پکیج تصفیه  فاضلاب  مسکن مهر این شهر خبر داد و افزود: این پکیج به ظرفیت هزارو 300 مترمکعب در شبانه روز در مرحله بهره برداری آزمایشی قرار دارد .
وی همچنین گفت: با بیان اینکه آبفای شاندیز 7هزارو200مشترک آب بدون احتساب واحدهای مسکن مهر را تحت پوشش دارد ، تاسیسات آب شرب شهر را شامل دو مخزن هزار و 3 هزار مترمکعبی ، 25 کیلومتر خط انتقال ، 110 کیلومتر شبکه توزیع برشمرد و  مخزن 2هزار مترمکعبی ابرده نیز ساخته ولی تحویل گیری نشده است که نیاز به تجهیز ایستگاه پمپاژ3000 و اصلاح خطوط انتقال ایستگاه های پمپاژ یک و دو دارد.
در خاتمه گفت: از ابتدای امسال 20 انشعاب متخلف آب در شاندیز از طریق گزارش های مردمی و  پیگیری ماموران این اداره  شناسایی و مالکان مربوطه جریمه شده اند.

منبع اصلی مطلب : انجمن خبرنگاران شهرستان طرقبه شاندیز
برچسب ها : مسکن ,شاندیز ,انتقال ,خطوط ,ساخت ,انشعاب ,خطوط انتقال ,اصلاح خطوط ,واحدهای مسکن ,فشار مضاعف
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : رئیس اداره آب و فاضلاب شاندیز فشار مضاعف مسکن مهر بر منابع آب شرب شهر شاندیز